Čtvrtá adventní neděle se blíží a vánoční přípravy vrcholí. Nákupní horečka, úklidové šílenství, třicet druhů cukroví a tak dále. Nebo ne? U nás se totiž před Vánoci neuklízí a nepeče. Myslím tím tedy to klasické pečení cukroví a s ním spojené “nejezte to (před Vánoci) a jezte to (od Štědrého dne dál)”. Vždycky sice vyzkouším pár nových druhů, ale ty si i rovnou sníme. Na Vánoce si pak dáme máslovou štólu, která už dávno odpočívá ve sklepě, a pár kousků cukroví od maminek (výměnou za tu štólu). A mezitím peču i takové dobroty jako je třeba tenhle cheesecake. Křupavý sušenkový korpus, jemná sýrová náplň a navrch smetanový karamel. K tomu všemu cukroví je to vítaná změna.

 Ingredience 

Korpus
(kulatá forma o průměru 25 cm)
350 g máslových sušenek (měla jsem klasické Bebe)
50 g mletých vlašských ořechů*
150 g másla, rozpuštěného
*ořechy můžete vynechat (nebo místo nich navýšit množství sušenek), původně jsem chtěla udělat cheesecake karamelovo-ořechový a navrch dát ještě zkaramelizované ořechy, ale zapomněla jsem…
Náplň
400 g čerstvého smetanového sýra (Philadephia, Goldessa…)
250 g mascarpone
1 kelímek zakysané smetany (cca 250 ml)
5 lžic cukru krystal (nebo dle chuti)
3 vejce
3 lžíce hladké mouky
Postup

Kulatou otevírací formu vyložíme pečícím papírem (pouze dno). Sušenky rozdrtíme najemno a spolu s ořechy smícháme s rozpuštěným máslem. Směs by měla po zmáčknutí v ruce tvořit hrudky – pokud je příliš suchá, přidáme trochu vody, stačí 1-3 lžíce. Poté ji prsty či lžící natlačíme do formy tak, aby dno i boky (zhruba 2 cm od vrchu) byly rovnoměrně pokryté. Dáme na 10 minut do lednice vychladit.
Mezitím si připravíme krémovou náplň. V mixéru na nízké otáčky vyšleháme sýr s mascarpone, smetanou a cukrem dohladka, po jednom zašleháme vajíčka a nakonec i mouku. Krém nalijeme na vychlazený korpus a uhladíme stěrkou.
Troubu předehřejeme na 150 °C. Formu dáme na prostřední mřížku a pod ní hlubší pekáček, kam jsme nalili vroucí vodu. Cheesecake pečeme 60-70 minut, střed by měl být ztuhlý a jenom mírně se chvět, když formou lehce zahýbeme. Poté ho necháme asi hodinu odpočívat ve vypnuté troubě a nakonec vychladíme v lednici, min. 6 hodin, nejlépe přes noc. Na vychlazený cheesecake rozetřeme karamelovou polevu (viz níže).

Karamelová poleva
140 g cukru krystal
50 ml vody
60 ml smetany na šlehání
1 lžíce másla

Do hlubšího rendlíku nasypeme cukr, zalijeme vodou a dáme vařit na mírný plamen. Voda se bude postupně odpařovat a cukr karamelizovat. Jakmile cukr začne zlátnout, ohřejeme si smetanu téměř k bodu varu. Hotový karamel (barvy zlatohnědé, pozor ať neztmavne příliš, zhořknul by) odstavíme ze sporáku a ihned do něj za stálého míchání metličkou vlijeme horkou smetanu. Směs nejdříve hodně vzkypí a bude bublat, opatrnost a chňapky jsou na místě, ale po chvilce míchání budeme mít krásně hladký krém. Vmícháme máslo, přelijeme do skleničky a necháme zchladnout.