Dneska bylo krásně, ale i tak  kromě práce na zahradě jsem si řekla , že vyzkouším upéct něco nového. Na MMB jsem našla nedávno recept na dort,  co měl opravdu hodně krásných pochvalných komentářů . Nakoupila suroviny  a dala se odpoledne do toho . Nebylo to nic moc těžkého a musím uznat , že sice ten můj nevypadá až tako moc vzhledně, ale chutná opravdu moc moc dobře.  Kdo máte rádi sladké opravdu doporučuji vyzkoušet.

v troubě to chvilku vypadalo, že mi dort přeteče
při chladnutí se dort opravdu hodně propadal, tohle ještě není úplně jak to nakonec vypadalo

pokud chcete vidět originál recept na dort z MMB i s komentáři   tady klik…a tu marmeládu jsem koupila opravdu  tu co je v receptu doporučená a je opravdu výborná
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
Vejce 6 ks, Čokoláda na vaření 120 g, Cukr krupice 120 g, Prášek do pečiva 1/2 balíček, Dále: Višňová marmeláda Schwartau 1 ks, Šlehačka 2 ks, Ztužovač šlehačky 1 ks, Tyčinky ledové kaštany 1 ks
POSTUP PŘÍPRAVY
6 žloutků utřeme s půlkou prášku do pečiva. Přidáme na páře rozehřátou, lehce vychladlou čokoládu a promícháme. Z 6 bílků a cukru ušleháme pevný sníh a lehce vmícháme ke žloutkům. Nalijeme do dortové formy průměr 24 cm, vymazané a vysypané moukou.
Pečeme v rozehřáté troubě na 170 st. cca 30 – 35 minut  ( já jsem pekla asi o 10 minut déle pořád se mi zdálo  že to vypadá syrově :-)
Těsto se nám při pečení nafoukne, po vyndání splaskne, tak to má být. Po zchladnutí přendáme korpus na mísu, lehce pokapeme rumem /můžete vynechat/ a natřeme pikantní višňovou marmeládu, můžete použít i borůvkovou nebo lesní směs. Nakonec potřeme ušlehanou šlehačkou a na ní nastrouháme ledové kaštany. Necháme vychladit v lednici. Je to jednoduché, rychlé, ale výborné.
Poznámka: piškot se po upečení jako propadne, nelekejte se, ale po namazání a uležení se zase pěkně nadzvedne. V případě použití velkých vajec můžete klidně použít formu průměr 26 cm.