SUROVINY

Budeme potřebovat:

18 ks vejce
24 lžic jemný krystalový cukr
24 lžic polohrubá mouka
1,5 bal. prášek do pečiva DrOetker
6 lžic voda
trochu Gelová barva červená DrOetker

Náplň:

7,5 lžic solamyl DrOetker
750 ml kompotová jahodová šťáva
300 g moučkový cukr
1 bal. vanilkový cukr DrOetker
375 g máslo
3 konzervy jahodový kompot po 420 g

POLEVA:

150 g bílá čokoládová poleva DrOetker
350 g jahodová marmeláda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Piškoty:
  6 bílků vyšleháme se špetkou soli do pěny, po jedné lžíci zašleháme cukr, spolu 8 lžic, po jednom 6 žloutků, 2 lžíce vody a na nejmenším stupni 8 lžic polohrubé mouky smíchané s polovinou prášku do pečiva.
 2. Na papíře na pečení upečeme dvě žluté piškoty, každou ze 6 vajec. Třetí připravíme stejným způsobem, jen ji přibarvíme červenou gelovou barvou. Plech rozměr 28 x 38 cm. Teplota 180 ° C 25 minut.
 3. Necháme vychladnout, papír odstraníme, i vrchní slupku z piškoty, aby se nádivka neodlepila.
 4. Nádivka:
  Jahody přecedíme, získáme 750 ml šťávy. Odlijeme asi 200 ml, rozmícháme 7,5 lžíce Solamylu. Zbylou šťávu dáme sevřít, přilijeme rozmíchaný solamyl a uvaříme hustou kaši. Necháme vychladnout při pokojové teplotě.
 5. Máslo pokojové teploty utřeme, přidáme moučkový a vanilkový cukr a po částech zašleháme vychladlou kaši. Vyšleháme na hladký krém. Jahody rozmixujeme a jemně zamícháme do připravené nádivky.
 6. Ukládáme následovně: žlutá piškota, potřít marmeládou, natřít polovinou nádivky, přiložit růžovou piškotu, natřít druhou částí nádivky, /trochu si odložíme na vrch/, žlutou piškotu natřeme jahodovým džemem a namazanou částí položíme na nádivku. Trochu přitlačíme, potřeme tenkou vrstvou nádivky a polijeme bílou čokoládovou polevou.
 7. Odložíme do chladu nejlépe do druhého dne. Pokrájíme na řezy horkým nožem, aby poleva nepopraskala. Dobrou chuť!