SUROVINY

Budeme potřebovat:

5 ks vejce
5 lžic moučkový cukr
4 lžíce hladká mouka
1/2 bal. kypřící prášek
1 lžíce kakaový prášek
tuk na vymazání formy
hrubá mouka na vysypání formy
6 ks kiwi
1 bal. vanilkový cukr
2 lžíce kr. cukr
1 bal. vanilkový pudink
300 ml voda
1 ksvelký vanilkový jogurt
500 g jemný tvaroh
1 bal. prášková želatina
150 ml voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto: 5 bílků vyšleháme, přidáme 5 lžic moučkového cukru, opět šleháme do tuha. Zašleháme 5 žloutků a na závěr vmícháme 1 lžíci kakaa a 4 lžíce hladké mouky s kypřícím práškem do pečiva. Kakaové těsto vylijeme do formy, kterou jsme si vymastili tukem a vysypali hrubou moukou. Pečeme při teplotě 170 stupňů.
  2. Na vychladlý kakaový korpus vylijeme kiwi nádivku, kterou si připravíme takto: kiwi očistíme a nakrájíme na menší kousky. Vložíme do hrnce zalijeme 100 ml vody a provaříme 2-3 minutky, přidáme cukr a vanilkový cukr. Promícháme. V 200 ml studené vody rozmícháme 1 vanilkový pudinkový prášek a vlijeme ke kiwi základu. Celé promícháme a přivedeme k varu. Ještě horké vylijeme na vychladlý kakaový korpus.
  3. Jogurtovo-tvarohová náplň: Ve velké misce rozmícháme jogurt spolu s jemným tvarohem (podle chuti osladíme medem nebo cukrem). Do 150 ml vody vysypeme želatinu pro přípravu nádivky a necháme 10 minut nabobtnat. Potom tuto směs zahřejeme a vlijeme do jogurtu, smíchaného s tvarohem. Vylijeme na vychladlou kiwi nádivku a necháme na chladném místě odpočívat a tuhnout.
  4. Na závěr celý dort ozdobíme nastrouhanou čokoládou. Dobrou chuť!