Tyto řezy zvládne skutečně každý. Jsou velmi rychlé a budete nuceni se podělit, jinak hrozí, že celou várku sníte sami :) Já jsem se rozhodla tento recept po x letech oprášit. Přeci jen jsem za ty roky pochytala pár fíglů na vylepšení čehokoli, co v kuchyni tvořím. Kluci si řezy rozebrali rychlostí světla. Tím pádem asi není moc co o této dobrotě víc říct. Nadýchané jako peřinka a hebké jako samet :)

Jak na to?

Předehřejte troubu na 170°C. Rozdělte 6 vajíček na žloutky a bílky.Do žloutků dejte 5 rovných lžic cukru. Prošlehejte pořádně.  Přidejte 6 vrchovatých lžic polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva a 2 rovné lžíce kakaa.Směs bude velmi tuhá. Zjemníme lžící mléka. Stále bude směs velmi tuhá. Nelekněte se. Nyní z bílků vyšleháme sníh a nejdříve po lžících postupně vmícháme, než bude směs vláčnější. Zhruba natřikrát. Pak vařečkou vmícháme velmi opatrně zbytek sněhu. Těsto tak bude nádherně nadýchané.Menší plech vyložíme papírem na pečení a rozprostřeme do něj těsto. Pečeme zhruba 10-13 minut, je to opravdu jen chvilka.

Mezitím si připravíme do misky 1 měkký tvaroh a smícháme s 2 balíčky vanilkového cukru. Plech vytáhneme z trouby a necháme mírně vychladnout. Upečený plát opatrně vyjmeme z plechu a přeřízneme napůl. A obě poloviny ještě kolmo na půl, abychom dostaly 4 tenké pláty podobné čtvercům. Každý plát (kromě čtvrtého) potřeme tvarohem a dáme na sebe. Vydatně pocukrujeme moučkovým cukrem a dáme na hodinu do lednice. 

Řezy jsou výtečné. Nadýchané, jemné, decentně sladké. Na víkend by taková sladká tečka například po obědě chybět neměla.

Dobrou chuť.

K.