Víte o tom, že se borůvky v polštině řeknou “jagody”? No vážně. Když jsem viděla tento recept,vrtalo mi hlavou, proč se tento recept jmenuje kynuté koláče s jahodami, když v nich není jedinájahoda. Pomohl samozřejmě slovník. Takže bylo hned jasný, o co jde 🙂
Možná si říkáte, proč poslední dobou zkouším polské recepty. Zkrátka věřím tomu, že polky jsoutaké velmi šikovné kuchařky a pekařky a když jsem poslední týdny projížděla polské blogy, bylajsem doslova nadšená. Jsou to neskutečné šikulky v kuchyni. A samozřejmě jsme si kuchyněmitrošku blízcí a při tom i takové polky mají poděděné své vlastní verze receptů od svých babičeka prababiček. Tohle je jeden z nich.

Na 8-10 kousků budete potřebovat:

Na těsto

250 g polohrubé mouky
15 g čerstvého droždí
125 ml plnotučného mléka
50 g změklého másla
1 vejce
2 lžíce cukru

Na drobenku

50 g krupice
15 g moučkového cukru
25 g másla

Na cukrovou polevu

1/3 sklenky moučkového cukru
1-2 lžíce studené vody

Jak na to?

Mléko zahřejeme v kastrůlku s cukrem a máslem, dokud se ingredience nespojí.
Není třeba nechávat projít varem, jen prohřejte a pak dejte vychladnout.
Zhruba ve 30-40 ml mléčné směsi necháme rozpustit droždí, zasypeme lžící moukya necháme na teplém místě přikryté zhruba 20 minut kynout.
Ostatní ingredience na těsto smícháme ve velké míse, přidáme kvásek a hněteme zhruba2-3 minuty. Poprášíme moukou, zakryjeme opět látkou a necháme 1 hodinu kynout.
Připravíme si drobenku.
Předehřejeme troubu na 200 °C.Těsto rozdělíme na 8-10 částí. Z každé vytvoříme kouli a dáme na plech vystlaný pečícím papírem.
Necháme 5 minut v klidu, aby se těsto trochu zvětšilo.
Druhou stranou sklenice namočenou v mouce tvoříme hluboké důlky.
Ty pak plníme borůvkami (nebo jiným ovocem, třeba jahodami 😀 )Po stranách koláče mašlovačkou potřeme olejem, aby se nám při pečení neslepily.
Dáme do trouby na zhruba 20 minut, ale raději svoji troubu hlídejte. Vychladlé koláče poléváme lžící cik cak cukrovou polevou.
Nebojte se. Koláče nebudou příliš sladké, jelikož v těstě v podstatě žádný cukr není a borůvkyjsou spíše kyselejší. Nebojte se, výsledek je skvělý 🙂

Dobrou chuť.

K.