Miluji horkou čokoládu. Je pro mne typickým symbolem podzimu a chladnějších dní. Zrovna teď mám docela zmrzlé ruce a jedna taková kráska by se hodila. Díky nízko-sacharidové stravě jsem se naučila trošku manipulovat s určitými ingrediencemi a tak jsem si řekla, že pro to letošní podzimní počasí vyzkouším něco nového. A vznikla low-carb horká čokoláda.

A aby se té čokoládě v mém hrníčku líbilo a nebyla jí zima a nevychladla mi brzy, musela jsem ji uháčkovat i svetřík 🙂 Pak jsem ho pocintala šlehačkou a “vynadala” šálku, že je jak čuně!

Co budete na horkou čokošku potřebovat?

vodu
neslazené kakao
kokosový olej
smetanu ke šlehání
skořici
vaše oblíbené sladidlo *

* sladidlo může být jakékoli – stevia, erythritol, xylitol a jiné. Já jsem dávala obyčejný cukr moučka. Nezalekněte se :)Do celého nápoje ho přijde jen půl lžičky, což jsou asi 3 g. 

Do hrníčku dáme lžičku kakaa a lžičku oleje.Zalijeme vroucí vodou a zamícháme. Ušleháme šlehačku a asi tři lžíce rozprostřeme po povrchu.Zasypeme skořicí a přidáme půl lžičky sladidla. Jemně vmícháme do tekutiny 🙂

Já se nechala hodně inspirovat neprůstřelnou kávou. Tohle je taková jiná neprůstřelná variace,kterou můžete kdykoli během chladnějšího období. Ale pozor. I když je to low-carb, neznamená to, že je to bez kalorií 🙂 Myslete na to, až vám jeden šálek bude málo.