Naše nejoblíbenější buchta si již poněkolikáté vyžádala vaši pozornost a já slíbila nejen vám, ale i sobě, že recept na ni uveřejním. Nejde o žádnou novinku, ale o recept, který na internetu hojně koluje, jen má pokaždé jiný název 🙂 Já jsem ji kdysi našla na Mimibazaru jako “stračatelu”, my doma užíváme prostě název kakaová s tvarohem. Vlastně už od dob, kdy jsme ještě žili se synkem s bývalým manželem 🙂 Nebudu to tady nijak prodlužovat. Chcete-li buchtu na celý plech, použijte celou dávku. Já dělávám jen na poloviční plech, takže logicky dělám z dávky poloviční.

Přichystejte si dvě mísy a plech vymažte máslem a vysypte moukou.
Troubu přednastavte na 180C a připravte si světlé a tmavé těsto.

Tmavé těsto:
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru
1 hrnek mléka
3/4 hrnku oleje
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
2 vejce
2 lžíce kakaa

Všechny suroviny smíchejte do hladké hmoty.

Světlé těsto:
2 měkké tvarohy (vanička, bílo-zelený obal, firma Milko)
1/2 hrnku cukru
3/4 hrnku mléka
1 vanilkový puding (prášek)
1 vanilkový cukr
2 vejce

Všechno smíchejte, nejlépe šlehačem, ale nemusí být.

Než se pustíme do buchty, neodpustím si připomínku k tvarohu. Používejte ten, jež je nahoře napsaný. Zkoušela jsem i jiné, ale jen tento je vskutku takový, že těsto s ním zůstane husté, ne řídké a v buchtě neklesne během pečení až na dno. Míchejte jej přinejlepším zrovna vytáhlé z lednice.

Nyní na plech vlijte tmavé těsto a nechte si opravdu jen maličko na závěrečné “pocákání”. Na tmavé těsto opravdu z nepatrné výšky vlijte po všech směrech jemně světlé těsto a nyní tmavým těstem, které jste si odložili, světlé těsto pocákejte, aby se vytvořily flíčky. Již takto můžete dát koláč péct. Já jen někdy “ozdobím” a vytvářím vidličkou nebo druhým koncem lžíce různé vzorce (viz foto).

Dejte péct 20 minut. Koláč je neskutečně vláčný, druhý den se budete oblizovat
ještě víc, protože se proleží 🙂

Přeji dobrou chuť ♥

K.