Zrovna dnes jsem obdržela dotaz, kde beru inspiraci na vaření. Spousta mých receptů vzniká díky zahraničním stránkám, podle kterých vařím a tento nebyl výjimkou. S minimem ingrediencí se mi podařilo udělat skvělý oběd, po kterém se oblizoval a domáhal se porce navíc i přítel. 

Na 3-4 porce budete potřebovat:

1 baliček špaget
400 g kuřecích prsou
2 šálky nakrájených hříbků
2 stroužky česneku
lžíce italského koření
lžíce sladké mleté papriky
30% eidam
nať z jarní cibulky
olej, sůl, pepř

1. Uvařte špagety podle návodu. Na pánvi na trošce oleje orestujte kuřecí kousky, které jste posolili a opepřili. Chvíli před tím, než budou hotové, je zaprašte mletou paprikou a pak vyndejte z pánve a dejte stranou.

2. Na stejné pánvi opět s trochou oleje orestujte nakrájené hřiby (v mém případě žampiony), rozdrcené stroužky česneku, italské bylinky (mohou být i jiné – bazalka, tymián, …) dokud nezačnou hříbky ze stran hnědnout. Směs také vytáhněte z pánve a dejte stranou.

3. Špagety slijte a propláchněte studenou vodou a nechte okapat. Vraťte do hrnce, smíchejte s kuřecími kousky a hříbky, dochuťte solí. Pokrm znovu celý prohřejte. Do teplých špaget nyní můžete nasypat nastrouhaný sýr nebo jím posypat až jídlo na talíři. Ozdobte kroužky natě ☺

Přeji všem dobrou chuť ☺ K.

Inspiraci jsem našla na stránkách Zuzky Light.