Strašně ráda peču. Ale občas nemám chuť stát dlouho v kuchyni, dělat dlouhé přípravy, čekat na kynutí a ani cokoli vymýšlet. Nechala jsem se tedy inspirovat těmito tvarohovými kostkami, které jsou vcelku oblíbené v zámoří, jsou rychlé a téměř bez práce. 

Než se však pustíme do pečení, musím si trochu postesknout. Podle zahraničních receptů vařím a peču poměrně často, ale jsem pokaždé doslova zděšená, kolik cukru a tuku americké kuchařinky cpou do buchet, koláčů nebo dortů. Ani se nedivím, že mají takový problém s obezitou. Tento koláč je vcelku malinký, tvoří jej vrstva tvarohu, na který je potřeba vanička. Ačkoli mě stačil jeden vanilkový cukr na oslazení, v originální receptuře je navíc jeden hrnek cukru. Ano, čtete dobře, na jednu vaničku tvarohu. Zatímco jsem na koláč potřebovala jen kousíček rozpuštěného másla, v postupu u blogerek se přelívá celou půlkou kostky. Jsem opravdu nefalšovaně v šoku. Hlavně proto, že to není poprvé a taky proto, že se tento recept nezměnil v množství cukru a tuku u jediné blogerky, u kterých jsem tyto kostky viděla (a že jich bylo!).

A proto jsem všechny tyhle nepotřebné kalorie z receptu vyházela a víte co? Na chuti to vůbec neubralo. Naopak. Tvarohové kostky jsou chutné, decentní, výborné na odpolední mlsání k filmu, zasytí a přitom po nich nebudete mít těžký žaludek a nebude vám špatně.

Na malý plech budete potřebovat:

250 g listového těsta
250 g měkkého tvarohu
1 vanilkový cukr
troška rozpuštěného másla na pomazání
tři velké lžíce moučkového cukru
mletá skořice

Předehřejte troubu na 175 stupňů. Listové těsto si rozdělte na dvě poloviny a každou z nich rozválejte na pomoučené ploše na velikost vašeho plechu. Ten můj je opravdu malinký, velikostně zhruba 16×25 cm. Já vykládala pečícím papírem. Dejte na dno jeden rozválený plát těsta a pokryjte vrstvou tvarohu s vanilkovým cukrem. 

Překryjte tvaroh druhým plátkem rozváleného těsto a zarovnejte po okrajích. Vůbec nic se nestane, pokud se vám těsto potrhá. Mně se to stalo také a tak jsem kousky těsta naskládala na prázdná místa.

Nyní mašlovačkou potřete horní vrstvu rozpuštěným máslem, v malé misce si smíchejte moučkový cukr se skořicí. Je vcelku na vás v jakém poměru, skořicí nešetřete 🙂

A nyní můžete skořicovým cukrem posypat celou plochu. Dejte péct na zhruba 30 minut.

Vůbec se neděste toho, že se vám koláč nafoukne. Jakmile jej vytáhnete z trouby, vrchní část po chvíli sedne. Nevytahujte jej z plechu, nechte ho vychladnout. Až pak jej vyjměte a nakrájejte na kostky nebo jiné libovolné tvary.

Nejde o žádnou dechberoucí novinku, listové těsto všichni známe a tvaroh v něm hodně z nás používáme běžně. Avšak v kombinaci s křupavým skořicovým povrchem je to ohromná změna, chutná a já se jí nedokázala nabažit. 

Zůstalo vám ještě listové těsto a nevíte, co s ním? A co třeba tvarohová miminka? ☺

Přeji dobrou chuť!

K. ♥