Zkoušeli jste někdy něco uvařit nebo upéct podle Jamie Olivera? Pokud mě paměť neklame, tak tohle byla moje premiéra. Vyzkoušela jsem citronové sušenky, na kterých se nemělo dát co pokazit. Nejdříve jsem měla strach, protože občas dochází u jeho receptů k chybám, kdy ti, co vedou jeho stránku, špatně napíší poměr potravin a pak se v komentářích objevují dost nemilé vzkazy. No. Pevně jsem věřila, že na těch pár ingrediencích snad nikdo nic nepokazil :-) Podle obrázku u Jamieho vypadaly sušenky dobře a k mé radosti ty moje dopadly prakticky naprosto stejně!

Sušenky jsou velmi snadné a velmi dobré. V momentě, kdy vám tohle píši, už máme doma za sebou dvě várky, protože si je naprosto oblíbil nejen můj synek, ale i rodiče. Jsou křehké, sladké akorát, ne příliš citronové, ale opravdu jen nádech ucítíte a jsou výtečné k čaji. Proto je postuji v týdnu, abyste měli dostatek času naplánovat si je na víkend :-)

Budete potřebovat:

125 g másla o pokojové teplotě
100 g krupicového cukru
1 vejce
nastrouhanou kůru ze 2 citronů)
1/4 lžičky prášku do pečiva
špetku soli
200 g hladké mouky (+ na pracovní plochu)
tmavý třtinový cukr (nemusí být)

Máslo a cukr zpracujte a zašlehejte vajíčko. Přidejte citronovou kůru, sůl, prášek do pečiva a mouku. Zpracujte těsto, zabalte do sáčku a dejte do lednice minimálně na dvě hodiny. 

Předehřejte troubu na 180 C.

Poté si připravte plochu a poprašte ji moukou. Těsto vyválejte a vykrajujte třeba menší skleničkou kolečka o tloušťce zhruba 0,5 cm.
Přendejte na plech vyložený pečícím papírem a posypte tmavým cukrem. Pečte 10-12 minut nebo dokud kraje sušenek nezhnědnou.

Nechte vychladnout na roštu.

Dobrou chuť :-)

K. ♥