Dnes bylo překrásné jarní počasí a já dostala vyloženě chuť připravit nějakou dobrotu, něco typicky jarního až letního a úplně jiného, než jsem doposud pekla. Volba padla na cheesecake, který jsem v životě nedělala. Takže tohle je moje premiéra.

Jak už to bývá zvykem, alespoň u mne, původní recept jsem převzala z časopisu Food a samozřejmě jej pozměnila. Původní recept obsahoval naprosto katastrofální množství cukru – takže jsem vynechala celkem jeden hrnek cukru a hrnek čokolády. 

Recept je nenáročný, i když bude vypadat složitě. Jedinou nevýhodou je, že zašpiníte více nádobí… nebo možná taky ne. Možná jsem jen já “umělec” 🙂 Jak říkám, dělala jsem ho poprvé (a ne naposledy) a pravděpodobně to bude jen chtít systém.

Celý recept se skládá

 • z korpusu
  Budete potřebovat: balení BeBe sušenek a 1/2 šálku kokosového krému (v původním receptu bylo použito klasické máslo, sušenky můžete použít jakékoli, budete potřebovat hrnek drcených).
 • tvarohové směsi
  Budete potřebovat: 250 polotučného tvarohu, 3 vejce
 • malinové omáčky
  Budete potřebovat: 200 g (mražených) malin, 2 lžičky bramborového škrobu (já měla Solamyl), 120 ml vody
 • čokoládové omáčky
  Budete potřebovat: 1/2 šálku 30% smetany, 100 g bílé čokolády

Vše si postupně připravíme, abychom pak dort jen dali dohromady a pekli.

Připravte si formu s odepínacím dnem. Já měla formu o průměru 20 cm.

1) Korpus: smíchejte hrnek (balení) rozdrcených sušenek a půl hrnku kokosového krému. Rozprostřete pečlivě prsty po dnu formy. Dejte stranou.

2) Čokoládová omáčka: ve vodní lázni rozehřejte čokoládu a smetanu a dohladka promíchejte.

3) Zapněte troubu na 165C.

4) Malinová omáčka: než se čokoláda rozpustí, dejte vodu do nového kastrůlku, přidejte škrob a maliny (část dejte stranou na ozdobu). Vařte zhruba 5 minut, dokud směs nezhoustne. Přepasírujte přes sítko a dejte stranou.

5) Tvarohová směs: v míse smíchejte tvaroh a po jednom zapracujte vejce. Vmíchejte rozpuštěnou čokoládu a metličkou (vidličkou) dobře promíchejte. 

6) Do korpusu nalijte polovinu tvarohové směsi a zakapejte 3 lžícemi malinové omáčky. Vlijte druhou polovinu a znovu dejte 3 lžíce malinové omáčky. Špičkou nože pak vytvořte mramorování.7) Pečte zhruba 60 minut, dokud tvarohová náplň nezpevní.

8) Nechte vychladnout (nejlépe přes noc), ozdobte malinami a zakapejte na talířku při podávání zbylou omáčkou. Pro mlsné je možné přidat ještě čokoládovou polevu (není třeba).

A teď už vám popřeji dobrou chuť, cheesecake dopadl fantasticky. Sami můžete porovnat rozdíl mezi mým výsledkem a výsledkem z časopisu (vpravo).Jsem ráda, když “dílo” vypadá tak jak má a přibližuje se tomu, co je dáno na obrázku 🙂

K. ♥

Poznámka: Kokosový krém kupuji u místního prodejce ovoce a zeleniny. Dá se použít i hmota z kokosového mléka, která je “ztuhlá” nahoře v plechovce po vytáhnutí z lednice – tu jsem tentokrát použila i já v receptu, protože krém došel. Co jsem slyšela, dá se kokosový krém koupit i v hypermarketech… Dá se sehnat i na internetu. Jinak je samozřejmě možné použít normální máslo, které bylo místo krému v původním receptu. Ten kokos tam vlastně nejde vůbec cítit a funkci plní stejnou. Jde jen o volbu 🙂