K něčemu se vám přiznám. Když jsme byla dítě, nesnášela jsem tyto buchty. Nikdo je neuměl udělat tak, aby mi chutnaly. Ani ve škole, ani babička, ani nikdo jiný. S léty jsem si vsugerovala to, že tyhle buchty prostě nelze udělat jinak, než aby byly hutné a sotva klouzaly do krku. Navíc do toho vždycky někdo plácl buďto málo nebo zase až příliš náplně… zkrátka a dobře, do teď mne ani nenapadlo Honzovy buchty zkoušet. Až jsem narazila na jedny pohádkově vzhlížející v jedné skupině na FB a rozhodla se, že na základě nadšených ohlasů je zkusím i já. Dopadly opravdu naprosto pohádkově. A přesně takto jsem si tyto buchty představovala. To jak nadýchaně vypadají je chuťově snad ještě předčilo 🙂

Já jsem si původní recept jen neznatelně poupravila a dělala z poloviční dávky, abych věděla, zda budu spokojená. Byla jsem moc, takže zde je návod a seznam ingrediencí.

500 g hladké mouky
50 g cukru
50 g rozpuštěného másla (ne Heru!!! ale máslo)
2 vejce
20 g droždí
rovná lžička soli
250 ml vlažného mléka
vanilkový cukr
kůra z 1 citronu

na náplň: kvalitní povidla nebo tvaroh s vanilkovým cukrem

Polovinu hladké mouky dejte do mísy, přidejte cukr, máslo, droždí, sůl a mléko, nechte si bokem 50-100 ml rezervu. Pořádně zamíchejte a nechte zhruba 20-30 minut kynout. Bude záležet, na jak teplém místě miska bude, mně kynulo pomalu, zhruba až po půl hodině jsem těsto vzala a šla s ním dál pracovat.

Po nakynutí do těsta zapracujte zbytek mouky, vanilkový cukr, citronovou kůru a vejce. Dobře zpracujte. Pokud bude těsto příliš tuhé, můžete použít zbytek mléka. A naopak, pokud bude lepivé a nebudete moci dostat těsto z prstů ani po zapracování, po troškách zapracujte ještě trochu mouky.

Nechtě hodinu kynout na teplém místě a během toho alespoň dvakrát těsto promačkejte v rukách.

Připravte si náplně, velkou lžíci, váleček (nebo skleničku), mašlovačku a do mističky olej.

Těsto ještě jednou propracujte v míse a velkou lžící si vykrajujte. Já se přiznám, že jsem měla problém odhadovat přesné množství, proto na plechu pak buchty nevypadaly jedna jako druhá, ale to na chuti neubralo, chce to jen školu 🙂

Válečkem nebo skleničkou těsto rozválejte do asi 10 cm kruhu a naplňte. Tvaroh jsem plnila jen tak, že jsem jej dala lžičkou doprostřed , povidla jsem vždy jednu větší lžičku rozetřela po kolečku (asi 2 cm od krajů) a pak balila jako pytlíček, pořádně slepit. Každý takový pytlíček dáte tím smotaným směrem dolů na olejem vymazaný plech. Stejně tak každou takovou buchtu mašlovačkou potřete ze všech stran olejem, aby se buchty při pečení neslepily a šly krásně od sebe. Jak jsem psala, dělala jsem z poloviční dávky a tak jsem měla jen půlku plechu, vlezly se mi vždy čtyři vedle sebe. 

Postup vypadá strašně složitě, ale je to jen opravdu co nejpodrobněji popsané a moc práce s buchtami fakticky není. Sami uvidíte, že ten výsledek bude stát za to a buchtičky budou měkoučké a nadýchané jako polštářek 🙂

Já pekla na 170C asi 20 minut, ale mám silnou troubu, hned tam všechno připeču. Možná bude nutné stupně přidat nebo dělat déle. Jakmile začne povrch hnědnout, budou za chvilinku.

Pokud uděláte, pochlubte se fotkou, moc ráda se podívám 🙂
K.