Se Zuzkou Light si můžete být jisti, že budete jíst opravu “light” a přitom si pochutnáte. Ještě se nestalo, abych něco podle Zuzky uvařilo a nechutnalo mi to. Naopak, spoustu jejich receptů dělám pravidelně a tento nebude výjimkou. Myslela jsem si, jak si z celého kotlíku dám trošku a zbytek schovám na další den. Jaký omyl. Snědla jsem to všechno! Naštěstí nemám žádné výčitky, protože tohle jídlo je téměř bez sacharidů, což je k večeři ideální. 

Moc velkých změn jsem oproti receptu od Zuzky nedělala, akorát jsem vynechala kapustu, která mi nechutná. Originální recept od Zuzky je zde.

Budete potřebovat:

250 g uvařených kuřecích prsou 1/2 květáku nakrájeného na kousky
1 na kolečka nakrájený pórek
1 utřený stroužek česneku
1/2 lžičky jemně nastrouhaného zázvoru
1 šálek / 250 ml kokosového mléka/krému1 hrst sušené/čerstvé petrželky
(himalájská) sůl
olej

Pro tento recept si uvařte dopředu kuřecí prsa v mírně osolené vodě. V pánvi pak na oleji osmahnete květák a pórek. Smažte do zhnědnutí.Poté přidáme zázvor, česnek a kokosové mléko. Já neměla mléko, ale krém, který byl také skvělý. Krém je vlastně to samé jako ta vrstva, která se vám vytvoří na mléce, když jej vytáhnete z lednice. Vařte až do mírného změknutí květáku. Květák určitě nerozvařte! Ke konci dejte na kousky nakrájené nebo natrhané maso, promíchejte, prohřejte a přisypte petrželku a dochuťte solí.

Doufám, že vám bude tohle lehké jídlo chutnat stejně jako mně. V žádném případě se nebojte kombinace. Je to skutečně delikatesa.

K. ♥