Jsem studentka, tudíž se často nevyhnu takovému typu vaření jako “čím rychlejší, tím lepší”. Vařit pořád dokola špagety na všechny možné způsoby přestane člověka velmi rychle bavit a čínské polívky jsou sice super rychlé řešení na zahnání hladu, ale zato pěkně nezdravé. To kuskus je opravdu vděčná studentská surovina s mnoha výhodami – příprava zabere 5 minut, můžete do toho hodit prakticky cokoliv a navíc to celé hrozně nabobtná, takže máte nakonec jídlo na 3 dny téměř bez práce.

Ingredience na 3 porce

  • 1 a 1/2 hrnku kuskusu
  • 1 mrkev
  • 1 petržel
  • několik koleček pórku
  • pár růžiček květáku
  • zeleninový bujón

Postup

Celkový čas přípravy: 30 min

  1. Příprava receptu je velmi podobná, jako když se chystáte vařit polévku. Očistíte si a nakrájíte do hrnce libovolnou zeleninu (já jsem tady použila mrkev, petržel, pórek a květák), zalijete cca 1/2 litrem vody (záleží na množství zeleniny, jde o to, aby byla ponořená a měla nad sebou tak 1 cm vody). Přidejte zeleninový bujón a dejte vařit na cca 20 minut, dokud není zelenina měkká.
  2. Po uvaření stáhněte z plotny. Krom zeleniny vám v hrnci zbyde i troška vývaru, ten neslívejte, ale vše zaprašte kuskusem, zamíchejte a nechejte pod pokličkou 5 minut dojít. Vývar se do kuskusu vsákne, nechutná pak planě a máte plnohodnotné jídlo!

Poznámka

Z tohoto množství máte 3 obědy nebo večeře a nemusíte tím pádem vařit každý den, protože někdy lítáte po přednáškách od rána do večera a prostě na to není čas. Navíc je to super jídlo do krabičky, takže si ho můžete vzít do školy s sebou.