Strašně super recept a k Vánocům se to ohromně hodí. 🙂 Pokud hledáte něco nového do svého cukrovinkového repertoáru, zkuste tento recept. Pomeranč s čokoládou je totiž nejen výborná a zajímavá kombinace, ale také krásně barevná.

Ingredience na 20 porcí

  • 4 pomeranče
  • Sůl
  • 450 g cukru
  • 150 g hořké čokolády

Postup

Celkový čas přípravy: 90 min

  1. Doporučuji sehnat pomeranče v bio kvalitě, abyste se vyhnuli chemickému ošetření. Pokud bio nemáte, tak to nevadí, ale musíte je spařit horkou vodou. Dostanete tak z nich chemické látky.
  2. Odřízněte vršek a spodek pomeranče a kůru nařízněte na 6 dílků, které opatrně sloupněte. Pokud se Vám chce a máte šikovné ruce, tak z pomerančů sežízněte bílou blánu, která byla v přímém styku s dužinou. Díky tomu se zbavíte části hořkosti. Kůru pak nakrájejte na proužky silné asi 5mm.
  3. Proužky dejte do vody tak, aby byly akorát zakryté vodou a přidejte sůl. Na 250 ml vody jednu lžičku soli. Nechte louhovat 24 hodin, propláchněte, namočte na 20 minut do studené vody a osušte.
  4. Kůru dejte vařit na 20 minut, poté vařte dalších 45 minut v půl litru vody se 450g cukru. Poté ji zceďte a rozložte na mřížku a nechte oschnout. Nejlépe přes noc
  5. Čokoládu rozehřejte a namáčejte v ní kůru.
  6. Pokud nechcete čokoládu, obalte kůru v cukru.