Zdravě jíst nemusí znamenat, že je člověk jen na bílých nízkotučných jogurtech, hromadě zeleniny a rýžových chlebech. Je nespočet lahodných jídel, ať se jedná o hlavní chody nebo svačiny, které potěší nejen žaludek, ale také i oko. Na první pohled neslučitelné ingredience mohou překvapit a jak se jejich chutě navzájem doplňují.

Ingredience na 1 porce

  • 100 g kedlubny
  • 150 g lososa
  • šťáva z 1/2 citrónu
  • 50 g kuskusu
  • voda na podlévání + 50 ml na kuskus

Postup

Celkový čas přípravy: 30 min

  1. Kedlubnu očistíme a nakrájíme na kostičky. Vložíme ji do kastrůlku a podlijeme vodou a dusíme dokud není téměř měkká.
  2. Mezitím si připravíme lososa, kterého očistíme (případně zbavíme kůže) a nakrájíme dle vlastní chuti. Osobně volím větší kousky. Zakápneme šťávou z citrónu.
  3. Lososa vložíme do kastrůlku ke kedlubně, podlijeme trochou vody a pod pokličkou dusíme cca 7 minut. V průběhu dušení moc pokličku neotvíráme, pouze jednou kousky ryby obrátíme. Pokud se nám kedlubna pálí, můžeme podlít trochou vody.
  4. Když je losos hotový, přidáme odvážené množství kuskusu, přidáme 50 ml vody, lehce promícháme a ve chvíli, kdy se směs začne vařit, vypneme plotýnku, přiklopíme pokličkou a necháme kuskus.
  5. Po 3 minutách směs lehce promícháme vidličkou, aby se kuličky kuskusy oddělily a můžeme podávat.