Moje oblíbené jídlo, tedy naše oblíbené doma. Sushi opravdu zasytí díky rýži a suroviny není zase tak těžké sehnat. Největší problém jistě budete mít s koupí mořských řas Nori, ale viděla jsem je v Kauflandu i v Tescu, ve zdravé výživě je mají na 100%. Poté ještě budete potřebovat k servírování sójovou omáčku, nakládaný zázvor, Wasabi a mou oblíbenou omáčku Amazon Mango. Tohle všechno jsem viděla i v Penny. Na rolování budete potřebovat trochu zručnosti, ale vymyslela jsem si jednoduchý způsob i pro začátečníky. Sushi si beru sebou i do práce.

Ingredience na 6 porcí

  • bílá rýže
  • sůl, cukr, vinný ( rýžový ) ocet
  • řasy Nori
  • Naplň: okurka, kedlub, řepa, mrkev, růžový nakládaný zázvor, uzené tofu
  • omáčky k servírování: wasabi, sójová, amazon mango

Postup

Celkový čas přípravy: 45 min

  1. Rýži vaříme doměkka ve vodě bez soli. Až je hotová, přendáme ji do misky ( nepoužíváme kovové kuchyňské náčiní ). Rýži dochutíme v míse solí, cukrem a octem, raději méně, asi 2 PL octa, stejně cukru a trochu soli, má se zachovat stále chuť rýže.
  2. Na kuchyňské desce si rozložíme plát pečícího nebo svačinového papíru, dáme na něj lesklou stranou dolů plát řas delší stranou směr vlevo – vpravo. Na řasu pokládáme rýži, musíme ji tam pěkně rozložit na všechny strany stejnoměrně, zadní okraj necháme bez rýže asi 3 cm. Plníme uprostřed na nudličky julienne nakrájenou okurkou, řepou, mrkví, kedlubnem, asi 1 cm širokým hranolkem uzeného tofu, který pokryjeme zázvorem.
  3. Až je sushi vychlazené, krájíme jej na tenké plátky a servírujeme na talíř a jíme hůlkami. K sushi dáváme na stůl tři misky – s wasabi, se zázvorem a se sójovou omáčkou – ne maggi prosím. Každý kousek si můžete dochutit těmito omáčkami.