Nejlepší müsli je stejně vždy to domácí. A toto ořechové rozhodně splňuje vše, co by mělo. Je sladké, ale jen lehce. Křupavé a voňavé kokosem. Skvělé je, že jej máte hotové opravdu za chvíli a též víte přesné složení. Autorka receptu z Mary’s kitchen love jeho chuť přirovnává k oblíbeným sušenkám Esíčkům. ?

Müsli s jogurtem ke snídani je klasika, která snad nikdy neomrzí. Kupované snídaňové cereálie jsou často plné jednoduchých cukrů a ztužených tuků, proto si ho peču raději sama doma. Je to velice jednoduché, takže pokud jste ještě domácí müsli nezkoušeli, určitě se do toho pusťte.

Po upečení jsem neustále chodila ujídat a nedokázala přiřadit tu chuť. Věděla jsem, že ji znám a že ji miluji, ale co jen to je? A po dvacátém soustu jsem na to konečně přišla. ESÍČKA. Kdysi jsem je milovala a vždy ze sáčku vybírala ty kakaové kousky, aby mi nakonec zbyly ty skvělé skořicové světlé. Tohle müsli je ale dokonalé, zdravé a možná ještě lepší!

 • Doba přípravy: 45 minut

Ingredience

 • 2 hrnky ovesných vloček (cca 200 g)
 • 1 hrnek ořechů
 • 3 vrchovaté lžíce kokosového oleje
 • 1 1/2 lžičky skořice
 • 1 lžíce vanilkového extraktu
 • 2 lžíce rýžového sirupu

Postup

 1. Ve vodní lázni rozpusťte společně kokosový olej s rýžovým sirupem a vanilkovým extraktem.
 2. Mezitím si připravte suché ingredience a smíchejte je. Ořechy vyberte dle chuti, výborné jsou mandle, vlašské i lískové. Nasekejte je na větší kusy a přidejte k vločkám a skořici.
 3. Do této směsi přilijte rozpuštěný olej se sirupem a vanilkou a dobře promíchejte. Vznikne lehce lepivá směs, kterou rozprostřete na plech vyložený pečícím papírem.
 4. Pečte v předehřáte troubě na 150 °C přibližně 30 minut. V polovině pečení směs promíchejte.
 5. Po vyndání z trouby nechte müsli zcela vychladnout, a poté uskladněte ve vzduchotěsné nádobě.