Tenhle „cake“ mě zaujal už loni, ale nějak jsem se k němu nedostala. Teď nadešel ten správný čas ho vyzkoušet. Ještě bych ale pro ty, co Root beer neznají, vysvětlila, o jaký nápoj se jedná. Root beer je tzv. kořenové pivo – překvapivě sladký nápoj unikátní chuti. Jeho vůně mi trošku přípomíná žvýkačky z dětství s příchutí Tuti-fruti. Pivo je vyráběno z kořene stromu Sassafras (česky Kašta). Je to velmi typický nápoj pro severní Ameriku a koupíte ho jak v alko, tak nealko podobě. U nás seženete v obchodech se zahraničním zbožím a nebo ho mají na rohlik.cz Bábovka je neuvěřitelně vláčná a nejlíp chutná s vanilkovou nebo čokoládovou zrmzlinou. Já zavezla ochutnat známým a vzala do práce, takže za hodinu bylo po bábovce a všichni se oblizovali, tak snad budete i vy ;). Budu moc ráda, když mi pak dáte vědět dole do komentáře nebo na FB, jak se vám povedla :).

Ingredience na 10 porcí

 • 2 hrnky root beer
 • 1 hrnek kvalitního kakaa
 • 1/2 hrnku (cca 113 g) másla
 • 1 hrnek třtinového cukru
 • 2 vejce
 • 2 hrnky hladké mouky
 • 1 a 1/2 lžičky jedlé sody
 • 1 lžičku soli

Postup

Celkový čas přípravy: 60 min

 1. Do středně velkého hrnce si vlijeme Root beer, přidáme kakao a máslo a na mírném ohni necháme rozpustit. Promícháváme.
 2. Až je máslo rozpuštěné, přidáme hrnek cukru a opět necháme rozpustit. Odstavíme a necháme vychladnout.
 3. Až je směs vlažná, přidáme rozšlehané vejce a promícháme, aby se vše hezky spojilo.
 4. Mezitím si nachystáme do větší mísy mouku, sůl a jedlou sodu – promícháme.
 5. Vlijeme tekutou směs do mouky a promícháme. Může lehce ze začátku hrudkovaťět, ale to lehce rozmícháte – nepoužívám mixér, vše jde krásně promíchat vařečkou.
 6. Až je těsto hezky hladké, vlijeme do bábovkové formy vymazané máslem a vysypané krupicí (případně kakaem, aby na tmavém těstě nebyly vidět bílé tečky krupice po vyndání z formy).
 7. Vložíme do předem předehřáté trouby na 180 stupňů a pečeme 35-45 minut. Troubu při pečení zbytečně neotvírejte, nejlépe až ke konci, až budete chtít špejlí vyzkoušet, jestli je bábovka hotová.
 8. Po vytáhnutí z trouby necháme vychladnout a pak až krájíme.