Suroviny

Menší porce 4 porce Větší porce

0,5 kg mrkve

0,5 l neslazeného kokosového mléka

1 stonek citronové trávy

1 šalotka

1 lžička thajské red chilli pasty

2 lžičky soli

2 lžičky žlutého kari

1 lžička kurkumy

1 stroužek česneku

zeleninový vývar (podle chuti)

Na ozdobu:

dýňová semínka

Nutriční hodnoty

Energie4 354 kJ / 1 041 kcal
Bílkoviny13,30 g
Tuky78,63 g
Vláknina19,83 g
Cholesterol0 mg
Sodík6,97 g
Sůl17,40 g
Sacharidy60,43 g

Postup přípravy

  1. Nejprve si nastavte Lauben sous vide vařič, aby se vám předehřála voda. Teplotu nastavte na 88 °C a délku vaření na 1:45 hod.TIP Lauben Sous Vide Stick je ideálním pomocníkem do kuchyně pro každého, kdo chce ušetřit hodiny strávené u sporáku, a přesto dostat z ingrediencí maximum.
  2. Nakrájejte šalotku a česnek spolu s mrkví a stonek citronové trávy na zhruba 7,5 cm kusy.
  3. Takto připravené suroviny spolu s veškerým kořením vložte do sáčku – můžete použít buď zip lock sáček, nebo vakuovačku v případě, že chcete hotové jídlo uchovat delší dobu.
  4. Naplněný sáček vložte napůl otevřený do vodní lázně tak, aby voda vytlačila vzduch. Jakmile bude vše zcela ponořené a vzduch ze sáčku pryč, uzavřete ho zcela.
  5. Po uplynutí nastavené doby vás vařič upozorní a následně se vypne. Vyjměte vše ze sáčku a kousky citronové trávy vyhoďte. Vše ostatní vložte do mixéru (pozor, pokud se nejedná o speciální mixér na horké potraviny, je třeba vše nechat nejprve lehce zchladnout) a umixujte do hladka. Podle chuti a preferované konzistence můžete navíc přidat kokosové mléko či zeleninový vývar.TIP Zažijte revoluci v mixování s Lauben VacuFit® Blender. Vakuový mixér, který suroviny zpracovává bez přístupu vzduchu, nabízí oproti klasickým mixérům lepší výsledek ve všech směrech.
  6. Na ozdobu použijte dýňová semínka, která stačí opražit na suché pánvi.