Suroviny

Menší porce 3 Větší porce

600 g vařených brambor

200 g tvrdého sýru dle chuti: gouda, čedar, niva, uzený sýr…

2 ks vajec

koření dle chuti: pepř, drcený kmín, oblíbená kořenící směs

muškátový květ dle chuti

bylinky

hladká mouka

česnek dle chuti

olej

Nutriční hodnoty

Energie98 914 kJ / 23 641 kcal
Bílkoviny617,36 g
Tuky45,12 g
Vláknina660,00 g
Cholesterol518 mg
Sodík2,00 g
Sůl0,42 g
Sacharidy4 861,40 g

Postup přípravy

  1. Oloupané, předem uvařené (nebo zbylé od oběda) brambory dáme do mísy a nastrouháme na hrubo nebo rozšťoucháme. Přidáme hrubě nastrouhaný sýr dle vlastního výběru a dvě vejce. Ochucení placek záleží na druhu použitého sýru.
  2. Pokud použijeme nivu, není třeba dále dochucovat a to ani solí, protože sýr je slaný dost. Při použití uzeného sýru nebo čedaru platí to samé nebo můžeme přidat navíc trochu muškátového květu či pepře, plus sůl dle chuti. S goudou, eidamem apod., které mají méně výrazné chutě, můžeme přidat koření, kořenící směsi, bylinky, česnek a sůl dle chuti.
  3. Směs brambor, sýru a vajec (plus dochucovadla) dobře promícháme, dle potřeby zahustíme hladkou moukou. Těsto by mělo být vláčné, mouky nepřidáváme moc (cca 2-3 lžíce). Pokud se nám zdá, že je lepivější než jiná těsta, není nutné panikařit a stačí placky před smažením obalit v hrubé mouce. Bramborové těsto má totiž někdy tendenci řídnout.
  4. Potřeme si olejem dlaně, lžící odebíráme těsto a v dlaních z něj tvarujeme placičky, které smažíme v rozpáleném oleji na pánvi z obou stran dozlatova. Po osmažení odkládáme na ubrousek odsát přebytečný olej a podáváme.
  5. Podáváme samotné se zeleninovým salátem nebo dipy ze zakysané smetany, česneku, bylinek… nebo jako přílohu k masovými směsím.
    Kdo se neobejde v plackách bez masa, může si do nich přidat jemně pokrájenou šunku či slaninu.