Suroviny

Na závitky:

rýžový papír

mrkev

červená paprika

jarní cibulka

okurka/mladá cuketa

mungo klíčky (nemusí být)

čerstvá máta

Na omáčku:

8 lžic vody

4 lžíce arašídového másla

1-2 lžíce sojové omáčky tamari

šťáva z ½ limetky

1 lžička cukru

½ l žičky jemně nastrouhaného zázvoru

½ prolisovaného s troužku česneku (nemusí být)

sůl

chilli

Nutriční hodnoty

Energie1 690 kJ / 404 kcal
Bílkoviny18,15 g
Tuky30,05 g
Vláknina4,80 g
Cholesterol0 mg
Sodík1,42 g
Sůl3,39 g
Sacharidy12,80 g

Postup přípravy

  1. Mrkev, papriku a okurku nebo cuketu nakrájíme na tenké, asi 5 cm dlouhé nudličky. Jarní cibulku pokrájíme nadrobno a mátu obereme na jednotlivé lístky.

    Připravíme hluboký talíř nebo misku s průměrem dna stejně velkým jako rýžový papír a naplníme vodou. Do vody ponoříme list rýžového papíru a necháme asi 1–2 minuty změknout. Poté papír přeneseme na suchý mělký talíř. Přibližně do 1/3 od okraje papíru rozložte lístky máty, na ně položte nudličky mrkve, papriky a okurky a mungo klíčky. Přes náplň přehněte kratší okraj papíru, poté založte horní a dolní okraj a zarolujte. Snažte se co nejvíc utahovat, aby se závitky nerozpadaly.
  2. Na přípravu omáčky dejte do malého rendlíku arašídové máslo a vodu a na velmi mírném plameni zahřívejte, až se vytvoří hladká omáčka. Je-li příliš hustá, přidejte ještě trochu vody. Poté vmíchejte sojovou omáčku, limetkovou šťávu, cukr, zázvor, česnek a podle chuti chilli koření a sůl.
  3. Omáčku nalijte do malé mističky a podávejte spolu se závitky. Jedí se rukama, závitek si omočíte do omáčky a rovnou strčíte do pusy. Přípravu závitků i závěrečnou hostinu vřele doporučuji jako společenskou aktivitu pro rodinu i hosty, je to legrace, která navíc skvěle chutná.